Landscape, wind turbines

Helezon Konveyör

Sissan Hububat helezonları tüm müşterilere cevab verecebilecek ürün yelpazesine sahiptir. Sissan Makina helezonları öncelikle yedi ana grupta oluşturulmuştur;

Tavan helezonları, kademeli hezonlar,seyyar helezonlar,bantlı taşıma konveyörleri, ev tipi helezonlar, traktör tipi helezon ve tahıl soğutma fanları olmak üzere gruplandırılmıştır.

Lighthouse Lighthouse

Helezonlarımız; yılların vermiş olduğu tecrübemizin ürünü olarak en son teknolojik ürünler kullanarak geliştirdik, başta hububut siloloları ve mağazaları olmak üzere çiftçilerimizinde hizmetine sunulmuştur.

Helezon konveyör, genellikle bir tekne içinde dönen mile takılmış helezon ile bu mili hareket ettiren bir çalıştırma biriminden meydana gelir. Mil döndükçe malzeme, helisin (kanatların) eksenel etkisiyle, konveyöre beslenir. Mil ve helezon, U biçimindeki tekneye yataklanmış olan milin çevresinde dönerler. Taşınacak malzeme konveyöre bir veya fazla sayıda besleme oluğundan doldurulur.

Helezon konveyörler özellikle yığın malzemelerin aktarılmasında önemli bir yere sahiptir. Helezon konveyörler genellikle yatay veya hafif eğimli (10 - 20°) durumda çalışırlar. Ancak, yükü düşey veya düşeye yakın eğimde taşıyabilen özel tasarımlar da vardır.

Kaynakça:MAK534-Sürekli Transport Sistemler

Bazı Referanslarımız